Trump a bevándorlás felfüggesztésével állítaná meg a koronavírust
Ugyan most már az Egyesült Államokban van a legtöbb megbetegedés, az amerikai elnök szerint a bevándorlás felfüggesztése lassíthatja a vírus terjedését.
Ugyan most már az Egyesült Államokban van a legtöbb megbetegedés, az amerikai elnök szerint a bevándorlás felfüggesztése lassíthatja a vírus terjedését.
Lejárt a több százmilliárdos támogatási program, de a kisvállalkozók továbbra is elemi gondokkal küszködnek az USA-ban.
Az amerikai elnöki hivatal közleménye szerint a világszervezet nem átlátható, és rosszul kezeli a világjárványt.
Segített Kínának a kezdetekben elhallgatni és bagatellizálni a koronavírust az Egészségügyi Világszervezet (WHO) – legalábbis Donald Trump szerint, aki ezért megvonta az amerikai pénzt az intézménytől, amelynek az USA a legnagyobb finanszírozója. A konzervatív republikánus körökön kívül meghökkenést okozó döntéssel az amerikai elnök inkább a saját hibáit szeretné más nyakába varrni.
Az amerikai külügyminiszter többek között arra hivatkozik, hogy a Vuhani Virológiai Intézet csupán néhány kilométernyire található az élőállatpiactól.
A technológiai iparban szerzett milliárdjaiból régóta kutatásokat gründoló Bill Gates szerint az Egészségügyi Világszervezet (WHO) finanszírozásának leállítása nagyon veszélyes, mivel nincs más, aki a járvány ellen küzdhetne.
A bíróság eddig mereven elzárkózott az élő közvetítésektől, de a járvány miatt most engedtek.
Az amerikai elnök szerint az Egészségügyi Világszervezet nem kezelte megfelelően a helyzetet, és összejátszik Kínával. Amíg nem tárják fel az ügyet, az Egyesült Államok nem küld oda több pénzt.
Az amerikai elnök szerint a szervezet nem reagált megfelelően a koronavírus-járványra, ezért tudott világszerte elterjedni a kórokozó.
A vermonti szenátor, aki nemrég még az ellenfele volt a demokrata elnökjelöltségért folyó küzdelemben, most támogatásáról biztosította Joe Bident.
Szerinte nem igaz, hogy nem reagált idejében a járványhelyzetre.
Az elnök valamennyi tagállamot azzá nyilvánította. Ilyen még sosem fordult elő.
Donald Trump elrendelte, hogy az amerikai katonai egészségügyi létesítményekben ellássák azokat az olasz betegeket, akik nem fertőzéses megbetegedéssel fordulnak hozzájuk.
Kapkodás, könnyelmű és csúnyán öregedő nyilatkozatok után régen elkopott frázisok pufogtatásával igyekszik a koronavírus-járvány elleni harc füstölgő barikádjain bizonyítani Donald Trump amerikai elnök. Ahhoz azonban, hogy az USA váljon a világ legnagyobb gócpontjává, több kellett a kezdeti ügyetlenkedésnél: például a járványügyesek évekkel ezelőtti kispadra ültetése és több Kasszandra-jóslat látszólagos semmibe vétele.
A világrend kétpólusúvá alakításán dolgozó Kína a koronavírussal küzdő országok segítésével fényezi magát, míg az egyedüli hatalmát őrizni akaró USA a járvány kitöréséért viselt felelősséget igyekszik a riválisára égetni.
A kormányfő egy magyar futballista mezét kapta az amerikai elnöktől, amikor Washingtonban járt.
Egy nappal az után, hogy Donald Trump megtorlással fenyegette Indiát a hidroxi-klorokin nevű gyógyszeralapanyag exportjának megtiltása miatt, Új-Delhiben feloldották a korlátozást. Az amerikai elnök – egyelőre tudományos bizonyítékok nélkül – olyan isteni ajándéknak nevezte a maláriaellenes hatóanyagot, amely alkalmas lehet a koronavírus okozta kór kezelésére.
Elsősorban ásványi anyagokat nyerhetnek ki a szomszédos égitestről. Az, hogy kik végeznek majd ilyen munkát, egyelőre nem ismert.
Az amerikai elnök a koronavírus-járvány idején arra jutott, hogy az Egészségügyi Világszervezet Kína iránt elfogult, ezért lehet, nem kellene pénzelni őket.
Az amerikai elnök szerint óriási előrehaladást értek el a vírus elleni terápiában. Közben a halálos áldozatok száma 10 ezer fölé emelkedett az országban.